Informacje o projekcie
Informacje o projekcie PDF Drukuj Email
środa, 10 listopada 2010 14:33

Projekt 2010

?Mieszkaj w Polsce, pracuj w Europie?

W projekcie wezmą udział uczniowie Technikum Informatycznego Zespołu Szkół Zawodowych w Złotoryi, o specjalizacji: aplikacje internetowe oraz multimedia i grafika komputerowa. Partnerem projektu jest Firma Tellus Group Ltd  zajmująca się obsługą projektów partnerskich.


Głównym celem projektu ?Mieszkaj w Polsce, pracuj w Europie? jest doskonalenie i rozwijanie umiejętności praktycznych w dziedzinie technologii informatycznej, a w konsekwencji przygotowanie młodzieży do przyszłej pracy jako ?wolny strzelec? ? freelancer, pracy bez etatu, realizujących projekty na zlecenie, na odległość, z wykorzystaniem Internetu. Freelancerzy to przedstawiciele wolnych zawodów, osoby, które są specjalistami w swojej dziedzinie. Wolni strzelcy, którzy dobrze i szybko, realizują bez etatu zlecenia na odległość. Jest to nowa forma aktywności zawodowej ciesząca się dużym zainteresowaniem w Polsce, Europie jak i na świecie. Największą grupą osób wykonujących pracę w formie freelancingu są informatycy, programiści i specjaliści od grafiki komputerowej oraz marketingu i reklamy.


Praktyka zagraniczna umożliwi uczestnikom zdobycie pożądanych umiejętności praktycznych i doświadczenia niezbędnego do przyszłej pracy zawodowej, w tym również w charakterze freelancera. Uczniowie będą  rozwijać się pod ?okiem? specjalistów brytyjskich, zdobywając nowe kompetencje zawodowe. W zespołach dwu osobowych będą realizować zadania polegające na  wykonaniu witryny internetowej dla konkretnego klienta.

Najważniejsze cele projektu:

  • doskonalenie i rozwijanie wiadomości i umiejętności  z dziedziny informatyki w rzeczywistych warunkach pracy zawodowej w Unii Europejskiej
  • nabycie nowych doświadczeń zawodowych w zakresie projektowania witryn internetowych
  • poznanie nowych technologii związanych z rozwiązaniami sprzętowymi, programowymi w informatyce w krajach europejskich
  • rozbudzenie zainteresowania nowymi formami aktywności zawodowej, w tym pracą w charakterze freelancera
  • poznanie nowych form organizacji pracy w firmach informatycznych
  • doskonalenie umiejętności komunikowania się w języku angielskim
  • rozwijanie zdolności interpersonalnych
  • rozwijanie umiejętności pracy w zespole
  • przezwyciężanie barier kulturowych
  • zwiększenie atrakcyjności absolwenta jako przyszłego pracownika, posiadającego kwalifikacje zawodowe rozszerzone o wymiar europejski i potwierdzone certyfikatami.
Poprawiony: wtorek, 07 grudnia 2010 14:42